Ana Sayfa » » Örgü Nasıl Örülür (Hareketli Anlatım)

Örgü Nasıl Örülür (Hareketli Anlatım)

Yazan: Beyza 10 Temmuz 2013 Çarşamba | 04:38


ÖRGÜYE BAŞLAMA TEKNİKLERİ
İlmik atmak için yaklaşık 30′ dan başlayabilirsiniz ya da arzu ettiğiniz büyüklükte yapacağınız sayıda atabilirsiniz. İlmik yapmak için biraz uzun bıraktığınız ipi sol başparmağınıza dolayın, sağ elinizle tuttuğunuz şişi başparğınıza sarılı olan ipin içinden geçirip sonrada diğer boşta kalan ipi şişe alarak başparmağınıza sarılı ipin içinden geçirin(soldan sağa)ve gevşek olan ilmeğı ipi çekerek sıkın. Gereken ilmik sayısı kadar işlemi tekrarlayın.
Düz örgü
Düz sıra yapmak işin en kolay yöntemidir. Bir sırayı şekilde görüldüğü gibi aynı yöne doğru örüyorsunuz.
Lastik
Bir kaç küçük formül ile ortaya çeşitli örnekler çıkarmak mümkün. İki ilmek düz örgü iki ilmek tersi yönünde uyguladığınız zaman yandaki örneğin ortaya çıktığının göreceksiniz.
Azaltmak
İlmekleri ikişerli olarak şişe alıyoruz kesmek istediğimiz alana kadar düz örgü örer gibi devam ediyoruz. Ve azaltmak istediğimiz sayıya geldikten sonra yine tek ilmek alarak örmeye devam edebilirsiniz.
Arttırmak
Örgüde düzgün bir şekilde ilmik arttırmak için, sağ elinizde sarılı olan yünü sağ tarafta bulunan şişe bir kez dolayarak sol taraftan ters alınan ilmek alınır.
Kapatmak
İlmekleri ikişerli olarak şişe alıyoruz ve düz örgü örer gibi devam ediyoruz. Bitirdiğiniz sıranın kenarlarının düzgün olmasına dikkat edin.


DELİKLİ ARTTIRMA
 DÜZ ÖRGÜ


DÜZDEN ARTTIRMA YAPMAK

 ÖRGÜDE EKLEME YAPMAK

 

Kolay Gelsin..

Resimlere tıklayarak görüntüyü büyütebilirsiniz.

Yorumlarınızı bekliyorum ;)

0 yorum:

Yorum Gönder